materiały prasowe

Pamiętacie największe przeboje artystki “Babę zesłał Bóg”, “Kochaj mnie jak wariat”, “Tańczę na stole” czy “Tortury”? Będzie je można usłyszeć już w ten piątek na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Bilety nadal są dostępne.

Renata Przemyk jest wokalistką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom. Twórczość artystki można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną. Piosenki w jej wykonaniu angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Renata Przemyk ma na swoim koncie wiele płyt i nagród. Została doceniona zarówno przez krytykę, jak i publiczność – świadczą o tym m.in. nagrody na festiwalu w Opolu i Sopocie. W plebiscycie “Polityki” i “Wprost” znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.

W tym roku minęło prawie 30 lat od ukazania się na polskim rynku muzycznym płyty “Ya Hozna”, która okazała się jednym z najbardziej spektakularnych debiutów w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

24 maja o godz. 19 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 będzie można posłuchać największych przebojów artystki nie tylko z debiutanckiej płyty, ale również z pozostałych albumów, które także cieszą się dużą popularnością.

Wstęp: 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu. Bilety dostępne w kasie MOK-u oraz tutaj.

fot. A. Powierża

Źródło: Informacja prasowa