Malownicze pejzaże i portrety, kwiatowe kompozycje i reprodukcje. Twórczy podopieczni Mysłowickiego Ośrodka Kultury zainaugurowali wystawę swoich prac. Jeszcze do 18 czerwca  można je podziwiać w siedzibie przy Grunwaldzkiej 7. Co dokładnie zobaczymy na płótnach?

– Jest to wystawa Akademii Seniora, Dzieci i Młodzieży, którzy uczestniczą w zajęciach tutaj w MOK-u u nas na Grunwaldzkiej, na Kosztowach i twórczo malują, rysują, ale tutaj wystawa jest głównie malarska, czyli prace są głównie malarskie – akryl i akwarela – mówi Ewa Borówka, instruktorka zajęć.

W obrazach seniorów widać szczególną inspirację naturą, dzieci natomiast uwielbiają malować zwierzęta. Motywy, jakie można odnaleźć na płótnach są jednak bardzo różnorodne. Na ścianach galerii pojawiły się m.in. abstrakcje czy reprodukcje dzieł znanych malarzy.  Autorami dzieł są amatorzy, którzy na zajęciach uczą się od podstaw pasjonującej sztuki malowania.

– Koleżanki mnie wciągnęły, powiedziały że jest super, panią Ewę poznałam troszeczkę wcześniej, jest bardzo miłą osóbką, prowadzi wspaniale zajęcia. Ja nie jestem 60+, tylko 80+ chodzę i bardzo się cieszę z tej twórczości – zapewnia Maria Ułaszyn, uczestniczka Akademii Seniora.

Jeżeli wybierzecie się na wystawę i sami zapragniecie malować równie pięknie, wystarczy że zgłosicie taką chęć w Mysłowickim Ośrodku Kultury, zapisy na zajęcia ruszają we wrześniu.