Aż trudno uwierzyć, że „Znicz” miał być zamknięty. Dziś tętni życiem, a tutejsze propozycje kulturalne cieszą się niesamowitą aprobatą. W minioną niedzielę dziękowaliśmy aktorom Teatru Bez Sceny, jednak te podziękowania były swoistym „Do zobaczenia”, bo cykl „Teatralnych niedziel” wraca już po wakacjach.

Od września ponownie każda ostatnia niedziela miesiąca będzie zarezerwowana na teatr w Brzezince. Sezon jesienno-zimowy spędzimy z aktorami Teatru Żelaznego, którzy zaprezentują nam się w spektaklach komediowych.

Warto dodać, że samo miejsce, w którym zainicjowany został cykl „Teatralnych niedziel”, przechodzić będzie kolejne zmiany. W ostatnim czasie ruszyła kulturalna kafejka Kino Cafe, która dbać będzie o atrakcje kulinarne odwiedzających placówkę. Natomiast w okresie wakacyjnym będzie trochę prac ciężkich, gdyż rusza realizacja projektu „Kultowy kinoteatr Znicz”. Na te inwestycję Mysłowicki Ośrodek Kultury pozyskał pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki tym działaniom na jesień ugościmy odwiedzających w odnowionej sali widowiskowej oraz pokażemy nowe atrakcje, jak minimuzeum kina. O postępach prac będziecie czytać na stronie internetowej MOK-u oraz profilach na portalach społecznościowych, do których śledzenia serdecznie zachęcamy.

Źródło: informacja prasowa