Młody wiek nie stoi na przeszkodzie by studiować, zwłaszcza na Uniwersytecie Śląskim Dzieci. Mysłowiczanka Ola Harmasa ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Ks. Jana Twardowskiego uzyskała w tym roku akademickim nominację Kolegium Naukowe Uniwersytetu Śląskiego Dzieci do Wyróżnienia J.M. Rektora Uniwersytetu Śląskiego.
Ola wyróżnienie otrzymała dzięki swojej aktywności i wzorowej postawie studenta Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Wręczenie nastąpi na gali, która odbędzie się w piątek 13 czerwca.
Laureatka uczestniczy w zajęciach w grupie Młodzi Naukowcy. Jest przyrodnikiem, kocha zwierzęta, jej wielką pasją jest praca z końmi. Posiada duże zdolności plastyczne, lubi czytać książki. Wielkim osiągnięciem Oli jest zajęcie I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym na projekt „Drzewo” organizowanym podczas X Międzyszkolnego Święta Ziemi 2014 zorganizowanego przez SP Nr 6 w ZSP Nr 1 w Mysłowicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach pod patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












