Do konkursu zorganizowanego przez Mysłowicki Ośrodek Kultury na inicjatywę lokalną zakwalifikowanych zostało osiem projektów, które przygotowali i złożyli mieszkańcy naszego miasta. 10 czerwca dowiemy się, które z nich zostaną zrealizowane.
Projekt Mysłowickie Mobilizacje Kulturalne będzie realizowany dzięki dofinansowaniu, jakie MOK pozyskał z Narodowego Centrum Kultury. Komisja konkursowa, która zbierze się 10 czerwca o godzinie 18:00 w Galerii Dużej przy ul. Grunwaldzkiej 7 zadecyduje, które ze zgłoszonych inicjatyw zostaną zrealizowane. Na ich przeprowadzenie łączna pula środków to kwota 22 tys. zł.
Obrady będą miały charakter otwarty, każdy będzie mógł w nich uczestniczyć w roli widza, zaś wybrani reprezentanci zgłoszonych inicjatyw wystąpią w charakterze jurorów (bez możliwości głosowania na własny projekt).
Zakwalifikowane projekty:
- „Druga Jesień’ dzielnica Centrum
- „Ogród Bajek” dzielnica Dziećkowice
- „My Gorcusie” dzielnica Dziećkowice
- „Morgowskie Spotkania z Folklorem” dzielnica Morgi
- „Międzypokoleniowy Spektakl Teatrzyku PLUSIK” dzielnica Brzęczkowice
- „Warsztaty taneczne” wszystkie dzielnice
- „Kibicuj z Górnikiem”
- „Letnie Granie na Rynku” dzielnica Stare Miasto
Regulamin według którego będzie pracować Komisja:
1. Kolejność prezentacji inicjatyw będzie losowana przed rozpoczęciem prac komisji
2. Każda inicjatywa ma 5 minut na prezentacje przez przedstawiciela inicjatywy nie koniecznie zasiadającego w K.O., należy wysłuchać jej z uwagą.
3. Po niej następuje czas na zadawanie pytań wyjaśniających przez oceniających
4. Oceniający mają minutę na dokonanie oceny danej inicjatywy. Jeżeli została zgłoszona inicjatywa a z jakichś przyczyn nie ma jej reprezentanta jest prezentowana na końcu (otrzymuje numer kolejny po ostatniej wylosowanej inicjatywie) przez pracownika MOK on też w miarę zawartych w niej danych udziela informacji K.O. i podlega normalnej ocenie.
5. Oceniający nie mogą oceniać swojej inicjatywy
6. Każdej inicjatywie można przyznać od 0 do 5 punktów
7. Przy ocenie bierzemy pod uwagę : zgodność z regulaminem i oczekiwaniami organizatorów, wartość merytoryczną inicjatywy czyli co dobrego uczyni dla społeczności i co może zmienić w niej na korzyść, proporcjonalność kosztów czyli czy koszty są realne i uzasadnione, atrakcyjność przedsięwzięcia i jego zasadność. Ocena powinna być obiektywna.
8. Punkty ze wszystkich kart ocen zostaną zsumowane, a inicjatywy zostaną ułożone zgodnie z ilością otrzymanych punktów od najwyżej ocenianych do najniżej i przedstawione komisji.
9. Na podstawie zsumowanych kosztów najwyżej ocenionych inicjatyw zostanie wybranych 3 – 7 inicjatyw aż do wyczerpania kwoty 22.000 PLN stanowiącej dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury skierowanych do realizacji w projekcie.
10. Decyzja komisji jest ostateczna i nie ma od niej odwołań.
11. W przypadku gdyby z jakichś przyczyn losowych lub innych inicjatywa nie mogła być zrealizowana, do realizacji skierowana zostanie inicjatywa pierwsza w kolejności z listy nierealizowanych.
12. Inicjatywy nierealizowane w projekcie będą uwzględnione w planie pracy MOK na 2016 i realizowane przez MOK w 2016 roku.
13. Po decyzji Komisji Oceniającej wybrane do realizacji inicjatywy mogą być poddane korekcie przez organizatorów w porozumieniu ze zgłaszającymi.