fot. Dariusz Ptaszyński

Po Koncercie Ekumenicznym Bądź jak Jezus i piątkowych występach dla sympatyków disco polo przyjdzie czas na to, czym Mysłowice niezmiennie mogą pochwalić się w Polsce. W sobotę w Parku Słupna rządzić będzie muzyka gitarowa. Znajdzie się też miejsce na hip-hop czy nietuzinkowy pop.

W trzeci Świetny Dzień Mysłowic koncerty rozpoczną się o godz. 16 występem Natalii Ptak, pochodzącej ze Śląska wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki. Natalia wywodzi się ze sceny niezależnej, ale zasłynęła udzielając się w projektach elektronicznych i hiphopowych, ma m.in. na koncie współpracę z Miuoshem.

Na sobotniej scenie zobaczymy też przede wszystkim to, co w mysłowickiej muzyce najlepsze.

O godz. 17 wystąpi Holly Blue, trio założone w 2011 r. przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana oraz Emila Blanta – muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians.

O 17.55 usłyszymy kultowy na mysłowickiej scenie gitarowej Generał Stillwel. Zespół Marka Jałowieckiego „Dżałówy” miał znaczący wpływ na powstanie Myslovitz. Po wielu zawirowaniach powrócił na scenę za sprawą jednego z OFF Festiwali.

Następnie wystąpi Sonbird. Grupa, którą tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, została w zeszłym roku okrzyknięta przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” jednym z dziesięciu najlepiej zapowiadających się artystów polskiej sceny muzycznej. Czy wasze zdanie jest podobne? Przekonamy się już o 18.50.

O godz. 19.45 organizatorzy zapowiadają występ muzyków, których w tym mieście nie trzeba przedstawiać. Na pewno warto sprawdzić, jak Myslovitz brzmi z wokalem Mateusza Parzymięso.  

Gwiazdą wieczoru będzie Coma, jeden najpopularniejszych polskich rockowych zespołów, znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Grupa Piotra Roguckiego wystąpi o godz. 21.30.

Muzycznie wieczór zamknie hip-hopowe Menippe, docenione między innymi przez Organka oraz Piotra Stelmacha z Programu III Polskiego Radia. Występ tej mysłowickiej grupy planowany jest na godz. 23.

Sprawdźcie też najnowszy program Nie Przegap dotyczący Świetnych Dni Mysłowic