Popularne kąpielisko przyciąga latem tłumy mieszkańców. Cieszy więc, że zaniedbany Hubertus zmienia swoje oblicze. Oficjalne otwarcie 19 czerwca, ale kąpać można się na nim już od 15 czerwca. 

Trwają naprawy na trzech mysłowickich kąpieliskach. Ma być na nich przede wszystkim czyściej i bezpieczniej. W tym roku miejskie władze przeznaczają ok. 400 tys. zł na uporządkowanie kąpielisk na Wesołej, Słupnej i Hubertusie. Oficjalne otwarcie tego ostatniego już 19 czerwca o godz. 16. 

– Prace na Hubertusie są już właściwie zakończone. Powstała tam nowa, czysta plaża, siłownia na świeżym powietrzu oraz plac zabaw dla dzieci. Dla najmłodszych będą również atrakcje wodne. Do dyspozycji mieszkańców będzie punkt gastronomiczny, który zapewni plażowiczom coś do picia i jedzenia. Ważne jest, że powstał tam nowy chodnik. Dzięki temu mysłowiczanie będą mogli w bezpieczny sposób dotrzeć na kąpielisko – informuje Natalia Wypiór z mysłowickiego magistratu.

W dniu otwarcia zaplanowano pokazy ratownictwa wodnego, malowanie twarzy dla dzieci czy pokaz ju-jitsu w wykonaniu Karkosz Team. Będzie też DJ oraz zimne napoje i przekąski w punkcie gastronomicznym. Od soboty 15 czerwca zniesiony zostaje zakaz kąpieli, więc skorzystać z kąpieliska będzie można przed oficjalnym otwarciem.

Honorowymi gośćmi otwarcia będą prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Karol Pawlik.

fot. MOSiR
fot. MOSiR