Materiały promocyjne

Wiesz, że tylko 38% uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne? 22 lipca mammobus Lux Med kolejny raz przyjedzie do Mysłowic, by wykonać darmowe badanie piersi u kobiet w wieku 50-69 lat.

– Badanie jest bezpłatne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, nie leczą się onkologicznie, a jednocześnie w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2) i nie poddały się badaniu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wszystko trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych, czyli guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi, w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia – tłumaczy Anna Niemirska z Lux Med Diagnostyka.

Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych nawet przez trzech lekarzy. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających, Lux Med obiecuje udzielić wszelkich wskazówek i pomóc w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mysłowiczanki będą miały okazję bezpłatnie się przebadać już 22 lipca w godz. 11-18 w mobilnej pracowni mammograficznej, która stanie w sąsiedztwie urzędu miasta na pl. Wolności. Co ważne, nie jest potrzebne skierowanie lekarskie. Wystarczy się zarejestrować, dzwoniąc pod numer 58 666 2444 lub wypełniając formularz na www.mammo.pl.

– Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników, prosimy o przyniesienie ze sobą klisz i wyników poprzednich mammografii – mówi Anna Niemirska.