Park Słupna po raz kolejny wypełnił się dźwiękami muzyki chrześcijańskiej na najwyższym poziomie. Koncert ekumeniczny „Bądź Jak Jezus” przyciągnął do Mysłowic tłumy. Na scenie zagrali między innymi: Blanca, Dan Bremnes, Kanaan, CSM/worship i wielu innych.

Tegoroczne Świetne Dni Mysłowic rozpoczęły się od ekumenicznego koncertu „Bądź Jak Jezus”, który co roku gromadzi chrześcijan i fanów muzyki CCM z całej Polski. Na głównej scenie wystąpili: amerykańska wokalistka Blanca, kanadyjski wokalista Dan Bremnes oraz polskie zespoły Kanaan, CSM/worship, Iwona Pietrala z zespołem, Let Him Run oraz Muzyczne Odkrycie Roku CCM w Polsce 2019 Sąsiedzi+.

– Cel tego spotkania, ja myślę, że to przede wszystkim chodzi o spotkanie, budowanie relacji. O to byśmy wyszli ze swoich skorupek, żebyśmy mogli tutaj stworzyć taką wspólnotę – mówi Adam Guzdek, organizator koncertu.

Koncert przyciągnął do Parku Słupna nie tylko mieszkańców Mysłowic, ale także – jak widać było po rejestracjach samochodów – osoby z całego województwa i Polski. Co sprawia, że impreza przyciąga tak dużą rzeszę fanów muzyki chrześcijańskiej?

– Jest świetna atmosfera. Fajne zespoły grają i jest tak ogólnie miło – mówi Bartek Krupa, uczestnik koncertu.

– Wiara, wiara i moje pozytywne myśli do Jezusa Chrystusa Pana Najwyższego – mówi Janusz Gorlej, uczestnik koncertu.

To wydarzenie jest wyjątkową okazją do refleksji, szacunku i wzajemnej tolerancji. Nie zabrakło pozytywnej energii i atrakcji dla całej rodziny. Na dzieci czekały dmuchańce, kolejka linowa i zjeżdżalnie. Nie zabrakło też punktów gastronomicznych pełnych smakołyków oraz punktów z literaturą i muzyką CCM. Na małej scenie podczas całej imprezy można było się także wyspowiadać.

– Jest to 10. jubileuszowa edycja Bądź Jak Jezus – koncertu ekumenicznego w Mysłowicach. Uważam, że powinien się odbywać w kolejnych latach również. Jest ku temu atmosfera. Jak widać pełny obiekt ludzi, pełny obiekt rodzin, szczęśliwych ludzi. Proszę zobaczyć z tyłu ile jest dzieci. Jest tam strefa dla dzieci. Jest strefa gastronomiczna. Wszystko jest zapełnione po brzegi. Ja myślę, że Mysłowice mają ku temu bardzo dobre warunki i będziemy robić wszystko, żeby w przyszłych latach również się ten koncert tu odbywał – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Foto: ITVM / UM Mysłowice