fot. UKS Judo Mysłowice

Zwieńczeniem sezonu szkolnego 2018/2019 dla judoków był udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w kopalni soli w Bochni. 15 i 16 czerwca trener Ryszard Dziewulski udał się na ten tradycyjny, 22. już turniej judo, w którym brało udział ponad 400 zawodników z całej Polski i wielu krajów Europy, m.in. Austrii, Chorwacji, Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy czy Węgier.

Na 5 tatami, 250 m pod ziemią, w pięknym otoczeniu ciekawych wyrobisk prawie 800-letniej kopalni soli, która od 6 lat zaliczana jest przez UNESCO do miejsc Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości, stawiło się 9 wojowników z UKS JUDO Mysłowice. W zawodach indywidualnych nasi sportowcy po raz kolejny pokazali charakter, wolę walki i solidne przygotowanie do kolejnego trudnego turnieju.

Złoty medal przywiozła z Bochni Sandra Szałkiewicz. Srebrne krążki zdobyli Iga Frosztęga i Adam Ślęzak, a brązowe Natalia Rusin i Halina Rydzikowska.

Wysokie 7 miejsce wywalczyła dzielna Jadwiga Herman. Do strefy medalowej, pomimo pięknych walk, nie zakwalifikowali się Filip Cygan, Jędrzej Herman i Krystian Raś.

Ciekawą i sympatyczną okoliczność do świętowania miała ekipa z Mysłowic z powodu uhonorowania najmłodszego zawodnika turnieju: Jędrzeja Hermana, który z tej okazji wyróżniony został pamiątkową koszulką.

Innym miłym wydarzeniem zawodów, które dało kolejny powód do dumy i radości w obozie mysłowickich judoków, był turniej drużynowy. Trener wystawił do niego drużynę z Mysłowic wzmocnioną dwoma zawodnikami z zaprzyjaźnionego Czeskiego Cieszyna. Ekipa w składzie: Filip Cygan, Iga Frosztęga, Matej Lederer, Apolonia Miervova, Krystian Raś i Sandra Szałkiewicz wywalczyła brązowy medal.

Więcej na Facebooku i www.judomyslowice.eu.