Benefis Mietalla Walusia

Zapowiada się wielkie muzyczne wydarzenie z Mietallem Walusiem w głównej roli. 8 września mysłowicki Rynek wypełnią bez reszty rockandrollowe brzmienia podczas specjalnego koncertu – benefisu Mietalla Walusia, twórcy Negatywu, współtwórcy grupy Lenny Valentino i Penny Lane. Zobaczymy plejadę znakomitych wykonawców m. in. Zbigniewa Hołdysa, legendę polskiego rocka oraz Katarzynę Nosowską.

Benefis artysty

Koncert jest podsumowaniem 20-letniej twórczości artystycznej M. Walusia, który zagra wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Ze Zb. Hołdysem, współzałożycielem, liderem, kompozytorem i gitarzystą Perfectu, autorem kultowych utworów m.in. “Chcemy być sobą”, “Nie płacz Ewka”, “Ale wkoło jest wesoło” i “Autobiografia”, wykona znakomitą piosenkę “Stalker”, z którą Hołdys wystąpił w 2002 roku na festiwalu w Opolu.

Zagra zespół Hey

Równie elektryzująco zapowiada się wspólny występ z K. Nosowską oraz Pawłem Krawczykiem z zespołu Hey. Artyści zaprezentują m.in. własną wersję utworu „Ludzie wschodu” Siekiery, a także – po raz pierwszy na żywo – piosenkę „Siódemka”. Usłyszymy także inne utwory nagrane przez M. Walusia w ostatnim 20-leciu m. in. „Amsterdam” i „Dziewczyny nie palcie Marihuany” Negatywu oraz „Chłopiec z plasteliny” i „Dom nauki wrażeń” Lenny Valentino.

Kolejne gwiazdy na Rynku

Przed mysłowicka publicznością wystąpi również Titus z Acid Drinkers, KOTYNIA, Tomasz Breś z October’s Children oraz Marcin i Piotr Pałka z zespołu Menippe. Negatyw zagra w oryginalnym składzie: M. Waluś, Darek Kowolik, Afgan i Rafał Pożoga. Po raz ostatni Mietall koncertował w rodzinnym mieście w 2012 roku.

Mietall zagra swoje najpopularniejsze utwory. /fot. Dawid Markiewicz

Dorobek Mietalla

Muzyk zaczynał w 1998 roku, kiedy z D. Kowolikiem założył zespół Negatyw. Potem były inne projekty – Lenny Valentino, Penny Lane oraz utworzony wspólnie z Muńkiem Staszczykiem zespół Warsaw Bombs, który zagrał m.in. trasę koncertową w Chinach.

Dorobek twórczy M. Walusia podsumowuje jego najnowsza płyta solowa „Dwie dekady”. Taką też nazwę nosi jubileuszowy koncert. W przyszłym roku ukaże się nowy, solowy utwór Mietalla, zatytułowany roboczo „OKSI”. Wielkie granie na Rynku rozpocznie się o godz. 19.30.