Już po raz drugi, głosując na projekt „Mysłowice alternatywnie” w ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy dali wyraz temu, że chcą przychodzić na tętniący życiem rynek i brać udział w organizowanych tu wydarzeniach. W ostatni wakacyjny piątek cykl alternatywnych koncertów w sercu naszego miasta zakończył występ zespołu Muchy, który wyjątkowo, ze względu na pogodę, odbył się w MOK-u przy Grunwaldzkiej.
– Frekwencja również dopisała, mimo niepogody, co widać po zapełnionej sali widowiskowej. Udało się ożywić rynek drugi rok z rzędu, to znaczy my go ożywiliśmy już rok temu, teraz już tylko postaramy się to utrzymać – mówi Jacek Duda, pomysłodawca projektu „Mysłowice alternatywnie”.
W ubiegłym roku na płycie mysłowickiego rynku rozłożyła się strefa relaksu, odbywały się tu także koncerty gwiazd muzyki alternatywnej, m.in. Tomka Makowieckiego czy Kasi Lins. Mieszkańcom tak bardzo przypadło to do gustu, że w kolejnej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego znów dali kredyt zaufania projektowi i tego lata na rynku mogliśmy posłuchać chociażby Goorala czy Noviki. Otwarta została również Poczekalnia u zbiegu rynku i ul. Grunwaldzkiej. Czy cykl „Mysłowice alternatywnie” ma szansę powrócić w przyszłym roku?
– Budżet obywatelski będzie jednym z głównych źródeł finansowania, więc ważnym jest, żeby mysłowiczanie pamiętali w głosowaniu na budżet obywatelski o „Alternatywnie – starówka” – zaznacza Jacek Duda.
Zadanie zostało już złożone do tegorocznej edycji MBO pozytywnie przeszło weryfikację, zatem będzie można na nie zagłosować między 20 a 27 września. Jak zapowiada Jacek Duda, jeżeli uda się wygrać, w przyszłym sezonie możemy liczyć na bardziej rozbudowaną formułę projektu z wydarzeniami nie tylko muzycznymi, ale także kulturalnymi.