W miniony piątek 9 września odbył się Festiwal Miast Partnerskich we Frydku-Mistku. W Festiwalu udział wzięła delegacja przedstawicieli Urzędu Miasta Mysłowice oraz uczniowie Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno-Artystycznych.
Wzorem ubiegłych lat Festiwal rozpoczął się uroczystym powitaniem delegacji miast partnerskich Frydka-Mistka w Urzędzie Miasta, a następnie delegacje miały możliwość zwiedzania nowej Hali widowiskowo-sportowej. W godzinach popołudniowych odbyły się występy artystyczne na Rynku umiejscowionym przy tamtejszym Zamku. W występach uczestniczyły zespoły z innych miast partnerskich m. in. Bielska-Białej, Żywca oraz Żyliny.
Mysłowice były reprezentowane przez uczniów „Amadeusza.”Współpraca Mysłowic z Czechami trwa już wiele lat, a w ostatnim czasie młodzież z Frydka-Mistka dołączyła do obozów strażackich. W trakcie tegorocznych wakacji nastolatkowie wzięli udział w XII Międzynarodowym Obozie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












