Muzeum to nie tylko miejsce, w którym można poznać pełną tajemnic historię miasta, ale zdarza się także, że możemy tam spotkać się z wysokiej półki sztuką. Tak też było i tym razem – w miniony czwartek w Muzeum Miasta Mysłowice otwarto wystawę pt. Marc Chagall – „Przeczucie Cudu”.

Ekspozycja prezentuje zbiór litografii wspomnianego artysty. Prace przedstawiają wstrząsający, surrealistyczny i jakby wyśniony obraz początków XX wieku. Litografie wyszły spod pędzla jednego z największych twórców naszej epoki. Dotykają tematyki religijnej i mitycznej, która miała istotny wpływ na życie duchowe artysty i znalazła odzwierciedlenie w jego dziełach sztuki.

Ekspozycja został podzielona na trzy części: Różne lata pracy Marca Chagalla, seria „Dafnis i Chloe” i seria „Cztery opowieści arabskiej nocy”. Tuż przed obejrzeniem prac uczestnicy wernisażu poznali właściciela kolekcji oraz wysłuchali wokalnego popisu.

Wystawę można zwiedzać do 31.03.2019 roku od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:00-16:00. Ceny biletów zaczynają się od 20 zł.