Jeśli ktoś zamierza zorganizować dużą imprezę kulturalną, konferencję lub spotkanie edukacyjne z młodzieżą i nie ma sali, powinien wybrać się do Mysłowickiego Ośrodka Kultury, który dysponuje odpowiednimi pomieszczeniami i sprzętem. Wszystko może wynająć po niezwykle atrakcyjnych cenach.

MOK ma 9 placówek w mieście, ale pod wynajem najbardziej nadają się sale przy ul. Grunwaldzkiej 7 oraz w filiach w Brzęczkowicach, Brzezince i Dziećkowicach. Do dyspozycji są pracownicy i sprzęt m. in. nagłaśniający i multimedialny. Doskonale prezentuje się zwłaszcza klimatyzowana sala małych form, która jest po remoncie: ma powierzchnię 220 metrów kwadratowych i mieści około 130 osób. Ceny bardzo przystępne – 100 zł za godzinę imprezy promującej kulturę i 180 zł przy organizacji wydarzenia komercyjnego. Niedawno wynajął ją organizator 5 spotkań edukacyjnych dla młodzieży.

Równie atrakcyjne stawki proponuje MOK za wyjęcie sal w swoich filiach. W Brzęczkowicach – na przykład – za godzinę korzystania z wyremontowanego pawilonu płaci się 60 zł, natomiast z małej sali – 35 zł. Będzie można także wynająć pomieszczenia w odnowionym, dawnym kinie “Znicz”. Sala kinowa dla animatorów kultury kosztować będzie 80 zł za godzinę. Wydatek 500 zł poniesie natomiast organizator przedstawienia teatralnego.