Mysłowiccy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą “Trzeźwość”. Efektem nasilonych kontroli było wyeliminowanie z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

 


Policjanci zorganizowali jedenaście punktów kontrolnych. Sprawdzili stan trzeźwości blisko 463 kierujących, ujawniając 3 kierowców na podwójnym gazie. Dwóch z nich będzie odpowiadało za popełnione przestępstwo, natomiast jeden z zatrzymanych kierowców odpowie za popełnienie wykroczenia. Zatrzymani stracili uprawnienia do kierowania pojazdami – relacjonuje st.sierż. Dawid Szlachetka, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

 

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia. Wiąże się to także z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób).