56 wykroczeń w ciągu jednego dnia. Tyle niebezpiecznych sytuacji naliczyła wczoraj mysłowicka drogówka.
Akcja „Bezpieczny pieszy” polega na minimalizowaniu sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu pieszych, gdyż są oni bardziej narażeni na urazy niż kierowcy pojazdów. Z tego powodu wczoraj na terenie Mysłowic prowadzono działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.
W trakcie patrolu mundurowi odnotowali 51 wykroczeń popełnionych przez kierowców i aż 5 wykroczeń dokonanych przez samych pieszych. Jak wynika z raportu, najpoważniejszym naruszeniem przepisów było wyprzedzanie pojazdów w okolicy przejść dla pieszych oraz nieustąpienie im pierwszeństwa.
W trakcie prowadzonych kontroli policjanci przypominali także o odpowiednim przygotowaniu pojazdów do panujących na drogach warunków, a pieszych zachęcali do noszenia odblasków.
Warto pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i dostosowywaniu się do przepisów ruchu drogowego. Życie ma się tylko jedno.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













