W trakcie wzmożonych działań pod kryptonimem „Pasy”, policjanci drogówki kontrolowali sposób przewożenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie obyło się bez represji mandatowych.
– Policjanci skontrolowali 45 pojazdów, a w 43 przypadkach kierowcy lub pasażerowie poruszali się samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowcy za popełnione wykroczenia byli pouczani lub karani mandatami – informuje st. sierż Dawid Szlachetka, rzecznik KMP w Mysłowicach.
Celem działań było zmniejszenie liczby osób poszkodowanych oraz ofiar wypadków drogowych. Policjanci uświadamiali kierującym i pasażerom zagrożenie wynikające z niestosowania się do obowiązków korzystania z pasów bezpieczeństwa















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












