Stróże prawa z mysłowickiej drogówki zatrzymali 29-letniego kierującego samochodem Fiat Stilo. Mężczyzna posiadał w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
– Mysłowiccy mundurowi w niedzielny (26.03) poranek na ul. Obrzeżnej Północnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym Fiat Stilo. Okazało się, że 29-latek kierujący pojazdem był pijany i posiadał w organizmie blisko 1 promil alkoholu – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.
Mieszkańcowi powiatu zawierciańskiego za jazdę w stanie nietrzeźwym oprócz utraty prawa jazdy grozi grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












