fot. UM

Tuż po godz. 7 na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Chopina doszło do groźnego wypadku samochodowego, w wyniku którego trzy osoby odniosły obrażenia i zostały odwiezione do szpitali. Droga w tym miejscu jest ciągle zamknięta w obu kierunkach.

– O godz. 7.14 odebraliśmy zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Chopina, w którym brały udział dwa samochody osobowe. Poszkodowane zostały trzy osoby, które przetransportowano już do szpitala. Na miejsce zadysponowaliśmy dwa zastępy strażaków – informuje mł. bryg. mgr Wojciech Chojnowski, rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

W rejonie feralnego skrzyżowania ruch został wstrzymany. Samochody kierowane są przez policję objazdami ul. Mikołowską i Armii Krajowej. Tak ma być jeszcze przynajmniej przez pół godziny.

– Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierowca golfa, jadący ul. Katowicką w stronę Oświęcimskiej, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i uderzył w peugeota wyjeżdżającego z ul. Chopina. Ciągle wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – mówi sierż. Damian Sokołowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Tekst: Aleksandra Olszewska