fot.ilustracyjne/arch.itvm

Dni świątecznego weekendu na mysłowickich drogach upłynęły spokojnie. W ramach działań prowadzonych  pod hasłem „Bezpieczny weekend” policjanci drogówki byli obecni głównie na trasach przy drogach wyjazdowych i wjazdowych, z kolei funkcjonariusze prewencji dbali głównie o porządek na terenie miasta. Spokój na ulicach zaburzyło tylko kilka niegroźnych kolizji oraz dwóch nietrzeźwych kierujących.

Okres świąteczny był szczególnie pracowity dla tych policjantów mysłowickiej drogówki, którzy czuwali  nad bezpieczeństwem podróżujących.

W czasie trwania akcji „Bezpieczny weekend” odnotowano tylko 5 kolizji drogowych oraz zatrzymano 2 osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 

 

 

 

– Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci sprawdzali również każdorazowo stan techniczny pojazdów – informuje st. asp. Dariusz Opatrzyk z KMP Mysłowice.

W czasie trwania akcji „Bezpieczny weekend” odnotowano tylko 5 kolizji drogowych oraz zatrzymano 2 osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości. Nie doszło do ani jednego wypadku. Mieszkańcy pamiętali również o właściwym zachowaniu się w Lany Poniedziałek.