Na ulicy Laryskiej, na wysokości stacji kontroli pojazdów, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wyniku zderzenia kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w Brzezince, w sobotę 14 kwietnia, przed godziną 17:00. Zderzyły się tam pojazd marki Opel oraz motocykl.

– Kierowca motocykla, 37-letni mieszkaniec Mysłowic został przewieziony do szpitala celem przeprowadzenia badań – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Pojazdem marki Opel podróżowały trzy osoby, nikomu spośród pasażerów samochodu nic się nie stało.

Na miejscu obecne było pogotowie ratunkowe oraz Państwowa Straż Pożarna, strażacy zajęli się neutralizacją płynów eksploatacyjnych i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W tej chwili policjanci prowadzą czynności wyjaśniające przyczyny i okoliczności zaistniałej sytuacji.

Ciepła, wiosenna pogoda zachęca do wyprowadzania z garaży jednośladów i przejażdżek, na ulicach pojawia się coraz więcej motocykli. Warto więc tym bardziej pamiętać o bezpieczeństwie i ze szczególną uwagą patrzeć w lusterka.