W poniedziałek, 23 kwietnia policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod nazwą „Trzeźwy autobus”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie z dróg kierujących „na podwójnym gazie”. Policjanci kontrolować będą przede wszystkim autobusy i autokary.
– Działania kontrolno-prewencyjne, które zaplanowano na cały dzień, są skoncentrowane głównie na kierujących autobusami, autokarami i busami – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.
Jest to odpowiedź policji na wciąż zdarzające się, czasem tragiczne w skutkach, przypadki kierowania autobusami przez osoby, które zdecydowały się zasiąść za ich kierownicą pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












