fot.mat.nad

Po kolejnym roku pracy, zawodnicy UKS JUDO Mysłowice wzięli udział w Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu. Tym razem, najlepsi zawodnicy Polski w tej dyscyplinie walczyli o tytułu i medale w Sochaczewie. Wszyscy zawodnicy UKS-u, a było ich siedmioro, brali już udział w mistrzostwach kraju. Dla niektórych jednak był to debiut w nowej kategorii wiekowej.

Tytuły Mistrzów Polski obronili na tych zawodach Jakub Dziedzic i Igor Kozik, Tytuł Wicemistrzyni Polski obroniła Dominika Nowicka. Poprawił swój wynik sprzed roku aktualny Mistrz Polski – Piotr Zdrodowski. O medal „otarł się” kolejny zawodnik – Patryk Zdrodowski, który przegrał niestety walkę o III miejsce. W tej samej kategorii, Marcin Włoka wygrał bój w „małym finale” i zdobył swój upragniony, brązowy medal. Ostatnim medalistą klubowym został debiutant w grupie Juniorów – Jakub Smaga.

Dzięki solidnemu przygotowaniu, plon medalowy był jak zwykle obfity. Oto szczegółowe wyniki zawodników z Mysłowic:

Mistrzowie Polski to:

  • Jakub Dziedzic (w kat. U18 / 60kg)
  • Igor Kozik (w kat. U15 / 41kg);
  • Piotr Zdrodowski (w kat. U15 / 60kg);

2 srebrne medale i tytuły Wicemistrza Polski przywiozła z Sochaczewa Dominika Nowicka (w kat. U21 / 55kg oraz w kat. Senior / 55kg)

Brązowy medal za III miejsce wywalczyli:

  • Jakub Smaga (w kat.U18 / 81 kg);
  • Marcin Włoka ( w kat. U18 / 60 kg)

Wysoką, V pozycję zdobył Patryk Zdrodowski (w kat. U18 / 60 kg).

W czasie, kiedy chłopcy wraz z Dominiką walczyli na najważniejszej imprezie ju-jitsu w kraju, jedyna kadetka UKS-u stawiła się wraz z trenerem Ryszardem Dziewulskim na tatami w Centralnym Ośrodku Sportu, w Szczyrku, aby walczyć o limity udziału w mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo. Alicja Gowarzewska wygrała na tym pucharze Polski wszystkie swoje walki i zdobyła złoty medal za I miejsce i kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (Mistrzostwa Polski).