fot. KMP Mysłowice

Kilka godzin trwały poszukiwania 54-letniego mieszkańca Lipnicy Wielkiej, który tymczasowo przebywał na terenie naszego miasta. Wychodząc z aktualnego miejsca pobytu, nie pozostawił żadnej informacji i nie wrócił na noc do domu. Odnaleziony mężczyzna trafił już pod opiekę najbliższych.

W sobotę 27 kwietnia policjanci mysłowickiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 54-latka z Lipnicy Wielkiej. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna wyszedł ze swojego aktualnego miejsca pobytu ok. godz. 10 i do chwili zgłoszenia nie wrócił.

Mężczyzna często wychodził na spacery z miejsca, w którym aktualnie zamieszkiwał, lecz nigdy wcześniej do podobnych sytuacji nie dochodziło. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z mysłowickiej jednostki. Na terenie całego miasta sprawdzali miejsca, w których mógł znajdować się zaginiony.

W działania poszukiwawcze, zgodnie z algorytmem postępowania, zaangażowani byli wszyscy policjanci Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, którzy w tym czasie pełnili służbę. Po kilku godzinach mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi zaginionego zauważyli dzielnicowi. Odnaleziony 54-latek czuł się dobrze. Jak wyjaśnił, wyszedł na spacer i ze zmęczenia usnął w opuszczonym budynku, gdzie spędził noc. Mężczyzna trafił już pod opiekę swoich najbliższych. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: KMP Mysłowice