fot.policja.gov.pl

Weekend i słoneczna pogoda to wspaniałe warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety cały czas zdarza się, że osoby spędzające ten czas aktywnie, jeżdżąc na rowerze, lekceważą przepisy i poruszają się po drogach pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj mundurowi zatrzymali ośmiu rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Poprawiająca się pogoda sprawia, że na drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów, spędzających czas aktywnie na świeżym powietrzu. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które wybierając ten rodzaj aktywności poruszają się po drogach będąc pod wpływem alkoholu. Takim zachowaniem powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

– Minionej niedzieli nie będzie miło wspominać ośmiu rowerzystów, którzy zostali zatrzymani przez policjantów mysłowickiej drogówki. Pięciu z nich kierowało rowerem w stanie nietrzeźwości, a trzech w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy amatorzy jazdy na rowerze “po piwie” ukarani zostali wysokimi mandatami – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji

W związku z policyjną akcją “Bezpieczny weekend majowy”, na drogach prowadzone są wzmożone kontrole wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci nie będą tolerować rażących naruszeń prawa, w szczególności tych związanych z kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu.