We wtorek przed południem doszło do wybuchu pożaru w pustostanie mieszczącym się w centrum Mysłowic. Budynek przy ulicy Szymanowskiego 2a, jeszcze przed przyjazdem strażaków, opuściły trzy osoby. Straż pożarną i pogotowie zaalarmowali mysłowiccy strażnicy miejscy, którzy na miejscu zdarzenia pojawili się jako pierwsi.
– Wszystko wskazuje na to, że doszło do zaprószenia ognia przez osoby trzecie gdyż budynek jest pustostanem z odciętymi mediami – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy PSP w Mysłowicach
Pomocy medycznej ewakuowanym z pustostanu osobom udzielili ratownicy medyczni.
W działaniach brali udział strażacy z trzech zastępów. Jako że pustostan przy Szymanowskiego znajduje się w centrum miasta, w dodatku tuż przy torowisku, działania straży pożarnej wywołały utrudnienia dla kierowców oraz podróżujących tramwajem
– Na chwilę obecną prowadzone są dalsze działania związane z przeszukiwaniem pomieszczeń na piętrze tego pustostanu – mówi Wojciech Chojnowski















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)






















