W poniedziałek, 7 maja mysłowiccy policjanci przeprowadzili na miejskich drogach działania „Prędkość”. Na „celowniku” byli kierowcy zbyt mocno naciskający pedał gazu. Zatrzymano 56 kierujących, którzy nie stosowali się do dopuszczalnych prędkości.
– Celem akcji było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drodze. W trakcie prowadzonych działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości – mówi sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.
Podczas prowadzonych działań mundurowi zatrzymali 56 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jazda z „ciężką nogą” niesie za sobą niebezpieczeństwo spowodowania wypadku, którego skutki mogą być bardzo poważne.
Wyniki przeprowadzonych działań świadczą o tym, że pomimo licznych apeli oraz cyklicznych przedsięwzięć, kierowcy nadal lekceważą przepisy dotyczące prędkości i ryzykują, stwarzając zagrożenie dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)















