fot.itvm.pl

Ulica Towarowa jest obecnie zamknięta, wyłączono ją także z tras miejskiej komunikacji. Przyczyną jest ulatniający się gaz, którego źródła poszukują właśnie strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego. Służby zostały zawiadomione przez policjantów, którzy jako pierwsi wyczuli unoszący się w tamtej okolicy zapach groźnej substancji.

AKTUALIZACJA, ŚRODA 23.05: Ulatniający się gaz powodem utrudnień na Towarowej. Konieczne były wykopy

Źródła wycieku gazu nadal nie zlokalizowano, dlatego ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców konieczne było zamknięcie ul. Towarowej oraz wyłączenie tamtejszego przystanku autobusowego z tras. Strażacy przeszukują kolejne lokale w poszukiwaniu miejsca, z którego wydobywa się niebezpieczna substancja.

W związku ze zdarzeniem, komunikacja miejska funkcjonuje według następujących zasad:

Wyłączone z ruchu są przystanki “Mysłowice Bytomska” oraz “Mysłowice Towarowa”.

  • Linia 219 w kierunku Ławek po obsłudze przystanku “Mysłowice Świerczyny”,  jedzie ulicą Bytomską do Katowickiej do włączenia się na swoje rozkładowe trasy.
  • Linia 292 w kierunku Brzezinki po obsłudze przystanku “Mysłowice Chopina” jedzie ulicą Katowicką bez obsługi ulicy Towarowej.
  • Linie 788 i 995 kończą swoje trasy na przystanku “Mysłowice Szpital” i zaczynając jadą ulicą Bytomską i Katowicką bez obsługi ulicy Towarowej.