W minioną sobotę 19 maja policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 75-letni mieszkaniec Mysłowic prowadził fiata w stanie nietrzeźwości, dodatkowo nie stosując się do decyzji administracyjnej o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
– W sobotę, około godziny 20.40 policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali na ul. Leśnej kierującego, którego badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik pozytywny. 75-letni mieszkaniec Mysłowic posiadał 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.
Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach okazało się również, że została wydana decyzja administracyjna o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Nieodpowiedzialny kierujący za popełnione przestępstwa stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 4 lat więzienia i wysoka kara finansowa.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













