fot.KMP

W środę, 23 maja policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali na ul. Brzezińskiej kierującego pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 0,5 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się również, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu i nie posiada aktualnej polisy OC.

– W środę, około godziny 9.45 na ul. Brzezińskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego “tirem” pod wpływem alkoholu. Badanie 60-letniego mieszkańca Chorzowa wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu –  informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że dowód rejestracyjny pojazdu man dwa miesiące temu został zatrzymany z uwagi na jego stan techniczny i nie został on dopuszczony do ruchu. Kierujący nie posiadał też dokumentu potwierdzającego zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC, dlatego policjanci sporządzili dokumentację dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który sprawdzi czy pojazd posiada ubezpieczenie. Kara finansowa w tym przypadku może wynieść nawet 3-krotność minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a za popełnione naruszenia będzie odpowiadał przed sądem.