W sobotę (23.06) policjanci mysłowickiej drogówki na ul. Ziętka zatrzymali do kontroli drogowej Fiata. W trakcie czynności okazało się, że kierujący ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo 30-letni mieszkaniec Lędzin w więzieniu może spędzić 5 lat.

W sobotę, 23 czerwca, około godz. 8.15 na ul. Ziętka mysłowicka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej Fiata. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nim 30-letni mieszkaniec Lędzin nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania i ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci odholowali Fiata na koszt właściciela, a 30-latek odpowie przed sądem za złamanie zakazu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

– W sobotę około godz. 16.40 na ul. Obrzeżnej Północnej, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli Forda. Kierujący również nie posiadał uprawnień do kierowania. Okazało się, że to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna kierował bez uprawnień. Z uwagi na powyższe mundurowi skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu, a Forda odholowali na koszt właściciela. Za notoryczną jazdę pomimo braku uprawnień, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów – informuje st. asp. Dariusz Opatrzyk