fot. KMP Mysłowice

Nietrzeźwy kierujący Oplem, kierująca Audi bez uprawnień i 44 wykroczenia – to bilans wczorajszej akcji “Telefon”. Akcja prowadzona była w całym kraju, a jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci mysłowickiej drogówki w miniony wtorek, 18 września przeprowadzili działania pod nazwą “Telefon”. W ich trakcie mundurowi skontrolowali 47 pojazdów i ujawnili 44 wykroczenia, w tym aż 25 dotyczących korzystania z telefonu w sposób zabroniony. Wobec wszystkich osób popełniających wykroczenia zastosowano odpowiednie środki karne.

Celem tej ogólnopolskiej akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też egzekwowanie od kierujących stosowania się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu, w sposób wymagający trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Policjanci uświadamiali też kierujących, że korzystanie z telefonu podczas jazdy wpływa na spadek świadomości i spowolnienie reakcji na wydarzenia na drodze. To z kolei negatywnie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

– Oprócz wspomnianych na początku wykroczeń, dwoje kierujących dopuściło się przestępstwa za kierownicą. Około godziny 10.00 na ul. Obrzeżnej Północnej, 39-letnia mieszkanka Mysłowic prowadziła Audi pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Grozi jej za to do 2 lat więzienia – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Na ul. Gagarina natomiast policjanci zatrzymali kierującego Oplem w stanie nietrzeźwości. 23-letni mieszkaniec Lędzin w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Za jazdę po pijanemu, oprócz utraty uprawnień, grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.