W Wesołej, a konkretnie w Szkole Podstawowej nr 15, od początku roku szkolnego trwają przygotowania do przyjęcia gości z Holandii, Francji, Grecji i Niemiec. Uczniowie już od zeszłego roku realizują międzynarodowy projekt Erasmus+. Ich głównym zadaniem jest przygotowanie musicalu, związanego z problemem ksenofobii.

Od 22 do 27 września w SP15 będzie powstawał pierwszy akt przedstawienia. Wcześniej, podczas spotkań w szkołach w Holandii i Grecji, międzynarodowy zespól napisał scenariusz i skomponował muzykę. Obecnie, i w szkole w Wesołej i w pozostałych szkołach partnerskich, trwa kompletowanie obsady aktorskiej i zespołu muzycznego. Będzie to dla uczestników Erasmusa niesamowita okazja do zaprezentowania swoich umiejętności i talentów, a także nawiązania nowych ciekawych znajomości.

Program pobytu gości w Mysłowicach zapowiada się bardzo interesująco – oprócz wytężonej pracy nad przedstawieniem organizatorzy przewidzieli wycieczki i inne atrakcje, a także uroczystą premierę pierwszego aktu musicalu. Pozostałe powstaną podczas spotkań w Niemczech i Holandii. Nad całością przygotowań czuwa koordynatorka projektu – nauczycielka języka niemieckiego Monika Marek.