fot.itvm.pl

Po raz drugi melomani spotkali się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach, by posłuchać muzyki i wspomóc ofiary wojny w Syrii. Niedzielnego wieczoru popis swojej wirtuozerii dali muzycy z Kwintetu Dętego Blaszanego NOSPR-u.

Był to już drugi koncert autorskiego projektu prof. dra hab. Romana Widaszka, pomysłodawcy i kierownika muzycznego przedsięwzięcia. W zeszłym tygodniu mysłowiczanie mogli wysłuchać muzyki w wykonaniu Krakowskiego Kwintetu Dętego. Dzięki koncertom, w Mysłowicach zebrano ponad 3 tysiące złotych na budowę centrum pomocy dla dzieci ze zniszczonego wojną syryjskiego Aleppo.

Podczas koncertu mysłowiczanie mogli usłyszeć, jak pięknie brzmią znajdujące się w kościele NSPJ organy. Podczas koncertu “Zacznij od Bacha” zagrał na nich Władysław Szymański, rektor Akademii Muzycznej w Katowicach. Dla mysłowickiej publiczności zagrali także Stanisław Dziewior, Piotr Nowak, Paweł Cal, Michał Mazurkiewicz oraz Jakub Urbańczyk.

Choć był to ostatni koncert w kościele w ramach tego projektu, przed mysłowiczanami kolejny wieczór z muzyką. W najbliższą niedzielę w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej odbędzie się koncert Mieczysława Szcześniaka. Wraz z zespołem zaprezentuje on piosenki w brazylijskich aranżacjach do tekstów księdza Jana Twardowskiego.