fot.arch.itvm

Od 21 do 26 grudnia policjanci w całej Polsce prowadzili działania pod kryptonimem “bezpieczny weekend”. Niestety, nie dla wszystkich tegoroczne święta były bezpieczne. W samym tylko województwie śląskim stróże prawa zatrzymali 124 pijanych kierowców.

Na Śląsku w czasie tegorocznych świąt oraz poprzedzających je dni doszło do 38 wypadków drogowych, w których życie straciły 4 osoby, a 39 zostało rannych. Policjanci biorący udział w działaniach obsłużyli też 912 niegroźnych kolizji. – informuje podinspektor Aleksandra Nowara, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek o 6.00, a zakończone zostały wczoraj o 22.00. W tym czasie na drogach całego województwa pełniło służbę ponad 2700 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych.

W Mysłowicach, w trakcie trwania tych działań, doszło do 18 kolizji i jednego wypadku ze skutkiem śmiertelnym – jest nim potrącenie, do jakiego doszło w Brzęczkowicach na ulicy Ziętka. Dowiedz się więcej: Potrącenie na Ziętka. 65-letnia kobieta w ciężkim stanie odwieziona do szpitala

Funkcjonariusze prowadzili także intensywne kontrole stanu trzeźwości. W samych tylko Mysłowicach zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców oraz 5 kierowców w stanie po użyciu alkoholu. – informuje sierż. Damian Sokołowski, rzecznik prasowy mysłowickiej komendy policji.