Zwyczaj polewania się wodą w poniedziałek wielkanocny znany jest wszystkim od wielu lat. Jak głosi tradycja, w Śmigus-Dyngus każdy ma prawo spuścić komuś wiadro wody na głowę. Skąd się wziął zwyczaj polewania wodą w drugi dzień Wielkanocy pytamy Tomasza Wronę – historyka i miłośnika kultury śląskiej.
{mp4remote}/images/itvm/2014/04/gosc-wrona3.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












