Postać Jana III Sobieskiego mysłowiczanie mieli okazję lepiej poznać rok temu, kiedy w Mysłowicach zagościła grupa miłośników historii. W 330 rocznicę bitwy pod Wiedniem wyruszyli tym samym szlakiem, którym polski król jechał z odsieczą wiedeńską. Królewska armia miała przejść przez nasze miasto, co zostało upamiętnione także przez Mysłowickiego Detektywa Historycznego, który w najbliższą niedzielę zorganizuje „Śniadanie z królem Sobieskim”. Naszym gościem jest Agnieszka Czarnota, która przybliży plan tego wydarzenia.
{mp4remote}/images/itvm/2014/08/gitvm-czarnota.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


