Zawody w ramach rywalizacji sportu szkolnego powoli zbliżają się do końca. Tym razem w sali sportowej MOSiR-u, spotkały się męskie i żeńskie drużyny siatkarskie ze szkół ponadgimnazjalnych z Mysłowic i Katowic.
W gronie dziewcząt Mysłowice reprezentowały siatkarki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 a w gronie chłopców siatkarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 . Reprezentacje te wywalczyły zwycięstwo w zawodach na szczeblu miejskim, które dało im prawo udziału w rozgrywkach rejonowych.
W gronie dziewcząt przeciwniczkami siatkarek z ZSP nr 3 w Mysłowicach była drużyna z II LO w Katowicach. Siatkarki „trójki” okazały się tu bezkonkurencyjne i wygrały 2 : 0. Tym samym awansowały do półfinału wojewódzkiej „Licealiady”, który odbędzie się 8 – go kwietnia na sali mysłowickiego MOSiR-u. Oprócz drużyny z Mysłowic w tym półfinale grać będą zwycięzcy rejonów: Chorzów, Tychy i Pszczyna.
W rywalizacji siatkarzy mysłowicka reprezentacja zmagała się z drużyną I LO z Katowic. Niestety tym razem szczęście nie dopisało naszym reprezentantom, chociaż w pierwszym secie wygrana była blisko. Cały mecz zakończył się wynikiem 2 : 0 dla liceum z Katowic i to właśnie ta drużyna awansowała do półfinału wojewódzkiego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












