fot.nadesł.

Hala sportowa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu gościła w miniony weekend  wielu wspaniałych zawodników judo. Okazją ku temu był pierwszy w tym roku Puchar Polski Juniorów Młodszych (U-18). Dla młodszych judoków przygotowano Międzynarodowy Puchar Młodziczek i Młodzików U16 oraz Międzynarodowy Turniej Dzieci U14.

Na ten jubileuszowy, XV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo udała się grupa sportowców z UKS JUDO Mysłowice. Trener Ryszard Dziewulski postawił na siedmioro zawodników. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, swoje walki toczyli m.in. z medalistami mistrzostw polski. Ze stolicy Wielkopolski przywieźli wiele sportowych wrażeń, doświadczeń i … 3 medale.

Złote medale w swoich kategoriach wywalczyły: Alicja Gowarzewska i Sandra Szałkiewicz. Srebrny medal zdobyła Iga Frosztęga. Młodzicy: Jakub Dziedzic, Alicja Janeczko oraz Marcin Włoka nie zdołali niestety zakwalifikować się do strefy medalowej. Bohaterem wyjazdu był natomiast najmłodszy z chłopaków. 13-letni Igor Kozik stoczył w swojej kategorii 5 walk, zajmując ostatecznie VII lokatę. Dobrze stoczone walki pomogły mu w podjęciu decyzji o starcie w turnieju ze starszymi młodzikami. W tej grupie również miał wysoko podniesioną poprzeczkę. W dziewiątej walce tego wieczoru Igor uznać musiał niestety wyższość przeciwnika z Berlina, zajmując tym samym wysoką, V pozycję.

W czasie wielkopolskiego weekendu reprezentantka klubu UKS Judo Mysłowice, wraz z kadrą narodową, spróbowała swoich sił na Otwartym Pucharze Ju-jitsu w Holandii. Dominika Nowicka kolejny raz udowodniła wyśmienite przygotowanie na turniej. Tym razem. po wspaniałych walkach, odprawiła reprezentantki Szwajcarii oraz Niemiec zdobywając jeden z czterech złotych medali w kategorii fighting dla Polski w pucharze „Dutch Open 2018”.