fot.mat.nad

Miniona niedziela (22.04) była dla judoków klubu UKS JUDO Mysłowice okazją do sprawdzenia się na sosnowieckich tatami. Wśród 415 zawodników z 39 klubów całej Polski, Czech i Słowacji walczyło 4 sportowców tutejszego klubu. Trener Ryszard Dziewulski udał się na Ogólnopolski Turniej Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych w Judo z 3 dziewczynkami i 1 chłopakiem.

Wśród tej czwórki było dwóch debiutantów. Trener, kibice i oczywiście zawodnicy wrócili z zawodów w pełni usatysfakcjonowani. Solidne przygotowanie oraz chęć walki zaowocowało zdobyciem medalu przez każdego, mysłowickiego uczestnika turnieju.

  • Złote medale za I miejsce przywieźli z Sosnowca Iga Frosztęga oraz Jadwiga Herman (debiutantka zawodów);
  • Srebrny medal za II miejsce wywalczyła Halina Rydzikowska;
  • Brązowy medal za III miejsce wywalczył debiutant Arkadiusz Wiejak.

Kolejny raz zawodnicy UKS JUDO Mysłowice pokazali, na czym polega połączenie radości z uprawiania tego pięknego sportu i pełne zaangażowanie podczas prowadzonych walk.

W weekend 21-22 kwietnia do czeskiego miasteczka Teplice zjechało natomiast ponad 700 zawodników z 37 krajów i pięciu kontynentów. W tym czasie odbywał się tam Puchar Europy Kadetów. Na ten turniej udało się 27 Polaków. Wśród nich jedyna mysłowiczanka Alicja Gowarzewska. W bardzo silnie obsadzonej kategorii (35 zawodniczek) Alicja rozpoczęła walki od pokonania niewygodnej Ukrainki. Niestety, rok starsza obywatelka Francji, z którą Ala przegrała kolejną walkę, odebrała jej szansę walk w strefie medalowej. Podbudowana pozytywną opinią trenera kadry narodowej oraz bogatsza o kolejne sportowe doświadczenia, Ala przygotowuje się już do ostatniej rundy z serii pucharu Europy, który odbędzie się w maju.