fot.mat.org

W weekend 21 i 22 kwietnia w Kołobrzegu rozegrano IX Mistrzostwa Polski firm i Zakładów Pracy w siatkówce. Po raz kolejny w turnieju wzięła udział drużyna Firmy Remagum Mysłowice. Zawodnicy walczyli pośród 32 innych zespołów z całej Polski.

W składzie drużyny wystąpili: Sebastian Paluszkiewicz – kapitan drużyny, Jerzy Gadomski, Przemysław Gruszczyk, Łukasz Sobaś, Janusz Czachor, Grzegorz Włodarczyk, Andrzej Smiatek, Piotr Wesołowski, Wiktor Borowski, Kamil Cieloszyk, Tomasz Czachor, Miłosz Kulczyński, Krzysztof Ośliślok, Paweł Olszewski.

Od początku turnieju Remagum Team nie pozostawiał przeciwnikom złudzeń. Zawodnicy z Mysłowic przyjechali do Kołobrzegu w wyśmienitej formie. W pierwszym dniu rozgrywek drużyna z Mysłowic wygrała swoją grupę eliminacyjną, pokonując zespoły Brembo Poland, Wika Polska oraz TST Kogeneracja, tym samym awansując do dalszej gry w gronie 24 zespołów.

W II fazie rozgrywek zawodnicy z Mysłowic pokonali zespoły z Tubądzina oraz Porcelany Lubiana, co dało awans do ćwiećfinału rozgrywek.

Po zaciętym cwierćfinale Remagum pokonało drużynę Goodvalley Polska. W półfinale przeciwnikiem był mocny zespół Technokabel Szreńsk, z którym już wcześniej zawodnicy mieli okazję spotkać się na boisku w poprzednich turniejach. Jednak i tym razem zawodnicy Remagum okazali się lepszą drużyną. W meczu finałowym pokonali zespół Kaufland Żywiec. Po raz kolejny Mistrzostwo Polski Firm i Zakładów Pracy zdobyła drużyna Remagum Mysłowice. MVP turnieju został zawodnik mysłowickiej drużyny Paweł Olszewski.