W minioną sobotę na stadionie przy ul. Sportowej odbywało się 75-lecie Górnika Wesoła. Seniorzy rozgrywali też ostatni mecz sezonu i w ramach urodzinowego prezentu awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej.
Górnik Wesoła w tym sezonie wrócił na murawę po kilku latach nieobecności (zobacz: Górnik Wesoła powrócił na piłkarską mapę Mysłowic). Wspinaczkę po piłkarskiej drabince klub rozpoczął pod przewodnictwem trenera Piotra Rotki w B-klasie, w której przez cały sezon zanotował tylko dwie porażki. Awans do A-klasy był więc formalnością, ale piłkarze z Wesołej przypieczętowali go w ubiegłą sobotę zwycięstwem z ŚKS-em Naprzód Lipiny II aż 5:1.
Tego dnia przy ul. Sportowej miały też miejsce obchody 75-lecia klubu. Zasłużeni działacze i dawni piłkarze Górnika Wesoła odebrali odznaczenia przyznane im przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Kibice mieli też okazję obejrzeć mecz oldbojów z Unią Kosztowy, który zakończył się wynikiem 1:1.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













