fot. FB @HegemonAkademiaRugby

Rugby jest popularne m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii czy Nowej Zelandii, ale zainteresowanie tą dyscypliną sportu rośnie także w Polsce. Od ubiegłego tygodnia treningi młodych adeptów rugby odbywają się w Wesołej.

– Zapraszamy przede wszystkim dzieciaki z roczników 2012-2002, które grają u nas w kilku kategoriach wiekowych, ale na treningach w Mysłowicach pojawiły się nawet 3-letnie maluchy, więc niewykluczone, że i dla nich stworzymy grupę – mówi Paweł Łętowski, prezes Akademii Hegemon, która prowadzi treningi w naszym mieście.

Rugby to sport kontaktowy i choć w odbiorze wydaje się brutalny, w pierwszym etapie treningi, które odbywają się w Wesołej, bazują na ćwiczeniach ogólnorozwojowych.

– Uczymy się biegać, łapać i trzymać piłkę. Pracujemy nad koordynacją. Trening przybiera formę zabawy. Z czasem będziemy oczywiście zwiększać intensywność ćwiczeń, nasi podopieczni dowiedzą się, jak łapać czy przewracać przeciwnika – opowiada Paweł Łętowski.

Od września młodzi adepci rugby z Akademii Hegemon zaczną brać udział w turniejach i rywalizować z innymi drużynami. Jeśli Twoje dziecko marzy, żeby zacząć swoją przygodę z tym sportem, teraz jest okazja. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki przy ul. Sportowej 2 w Wesołej. Ich koszt to 50 zł miesięcznie. Szczegółowych informacji zasięgniesz, dzwoniąc pod numer telefonu 792 955 580 lub 792 955 584.