Sebastian Idczak/ fot. gkstychy.info / Marek Piszczyk fot. uniakosztowy.futbolowo.pl

Mysłowicki Klub Sportowy (Górnik 09) oraz Unia Kosztowy będą mieć nowych szkoleniowców. Trenera “Kociny” Huberta Wilka zastąpi Marek Piszczyk. Natomiast w Unii Kosztowy Stanisława Gawendę na stanowisku zastąpi Sebastian Idczak.

Po zakończeniu sezonu z funkcji trenera MKS-u zrezygnował Hubert Wilk. Zarząd klubu podjął decyzję, że jego miejsce zajmie Marek Piszczyk, który do tej pory był szkoleniowcem młodzieżowych drużyn.

Ze stanowiska trenera mysłowickiej drużyny zrezygnował również Stanisław Gawenda. O czym opowiedział w programie KONTRA. Po jego rezygnacji po historycznym awansie, piłkarzy z Unii Kosztowy trenować będzie Sebastian Idczak.

Póki co piłkarze przebywają na wakacjach i nie jest znany jeszcze dokłądny harmonogram rozgrywek mysłowickiego beniaminka. Wiadomo natomiast, że piłkarze Unii zagrają mecze z: Szombierkami Bytom, Przemszą Siewierz, Śląskiem Świętochłowice, Grodźcem Będzin, MKS-em Myszków, Sarmacją Będzin, Gwarkiem Ornontowice, Wartą Zawiercie, Polonią Poraj, Górnikiem Piaski, Polonią Bytom, rezerwami Rakowa Częstochowa oraz Zielonymi Żarki, Slavią Ruda Śląska i Unią Dąbrowa Górnicza.