fot.mat.nad

Sezon judo rozpoczął się na dobre. Symbolem inauguracji tego sezonu jest największy turniej judo w Europie Środkowo – Wschodniej: Warsaw Judo Open. 29 września do Warszawy zjechali zawodnicy z całego świata. Na piękną halę Torwar przybyło 1614 zawodników z 33 krajów. Pośród tej imponującej liczby sportowców znalazło się 7 zawodników klubu UKS JUDO Mysłowice.

Zawodnicy, jacy stanęli do walki na tamtejszych tatami, pochodzili między innymi z Armenii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Serbii czy Szwajcarii. Byli również judocy z Brazylii, Japonii czy Zimbabwe i oczywiście z Polski. W tym turnieju startują tylko najlepsi, poziom sportowy i konkurencja była więc bardzo wysoka. Nie dziwi zatem fakt, że polscy zawodnicy wywalczyli „tylko” 8 złotych medali.

Z Mysłowic udało się do stolicy 7 zawodników. Trener UKS JUDO Mysłowice, Ryszard Dziewulski zabrał ze sobą 3 dziewczyny i 4 chłopaków: Jakuba Dziedzica, Alicję Gowarzewską, Alicję Janeczko, Igora Kozika, Dominikę Nowicką, Patryka i Piotra Zdrodowskich.

Zawodnicy z pozostałych ponad 290 klubów również przyjechali z nadziejami na medale, dlatego walki wymagały pełnej koncentracji, zaangażowania i waleczności. Tego mysłowickim judokom nigdy nie brakowało, dlatego trener z satysfakcją przyglądał się ich walkom. Mimo solidnego przygotowania i ogromnej ambicji, do strefy medalowej dotarła tylko Alicja Gowarzewska, która po swojej piątej walce wywalczyła brązowy medal za III miejsce.