fot.KMP Mysłowice

Mysłowiccy policjanci przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na „celowniku” mundurowych byli kierowcy zbyt mocno naciskający pedał gazu. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych stróże prawa zatrzymali 16 kierujących, którzy nie stosowali się do dopuszczalnych prędkości.

Celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach.

– Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych mundurowi zatrzymali 16 kierowców, którzy zbyt mocno naciskali pedał gazu. Wobec wszystkich niestosujących się do ograniczeń stróże prawa stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Panujące obecnie warunki na drogach w znacznym stopniu utrudniają prowadzenie pojazdu. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych.