W każdym przedmiocie tkwi opowieść – drewniane krzesło nie jest wyjątkiem. To bohater wielu scen: od zatłoczonych sal lekcyjnych po ciche kąty bibliotek. Teraz, odziane w nowy sznyt, może stanowić oś współczesnych aranżacji. Sprawdź, jakie krzesła wybrać do kuchni, by przenieść się w nostalgiczną podróż do lat szkolnych.

Tradycyjne drewno i rustykalny urok – wygodne krzesło jako główny bohater Twojej jadalni

Pamiętasz stare ławki szkolne z drewnianym blatem i miejscem na kałamarz? Uczniowie pisali wtedy piórem ze stalówką, ucząc się kaligrafii przy pomocy redisówki, a atrament, w niewprawionej jeszcze rączce, pryskał na wszystkie strony, pozostawiając po sobie duże kleksy. Choć czasy PRL były specyficzne, nie można odmówić im uroku.

Krzesła, które niegdyś towarzyszyły uczniom podczas lekcji, teraz mogą dodać charakteru współczesnym kuchniom. Nasza propozycja? Solidne, drewniane krzesła o prostej konstrukcji. Choć mogą wydawać się zwyczajne, pełnią kluczową funkcję w kreowaniu atmosfery wnętrza – są tą subtelną nutą, która łączy przeszłość z teraźniejszością, a tradycję z nowoczesnością.

Naturalne drewno, neutralna kolorystyka oraz klasyczne linie siedziska i oparcia sprawiają, że doskonale komponują się z aranżacjami w stylu rustykalnym i prowansalskim. Krzesła możesz zestawić z masywnym stołem, na którym nie zabraknie miejsca na urokliwą, ręcznie malowaną zastawę stołową i wazon ze świeżymi kwiatami z ogrodu. Niech kolorystyka wnętrza oscyluje wokół ciepłych, naturalnych odcieni beżu, kremu i brązów. Dodaj do tego gruby, pleciony dywan, bawełniane zasłony i ceramiczne dodatki, a stworzysz kuchnię, która każdego dnia będzie przywoływać najpiękniejsze wspomnienia.

Krzesła wykonane z sosnowego drewna – łącząc w sobie jasny i ciemny odcień lakieru, będą stanowić dopełnienie eleganckiej jadalni urządzonej w klasycznym stylu

Metal i zaokrąglenia w nowoczesnym wydaniu – szkolne krzesła w nowoczesnej kuchni

Jeśli jesteś osobą z pokolenia Y, zapewne było Ci dane korzystać z nieco nowocześniejszej wersji szkolnych krzeseł. Stelaż z metalowej rury kwadratowej, oparcie i siedzisko ze sklejki, ergonomiczny kształt – oto ich cechy charakterystyczne. Jak z pomocą ich współczesnej interpretacji stworzyć szykowną aranżację jadalni? Wybierz fikuśnie wyprofilowane modele o zaokrąglonych kształtach, a na dodatek w różnych kolorach. Różowe i oliwkowoszare modele wprowadzą nieco kolorowego szaleństwa do Twojego wnętrza, a prosta forma i niewielkie wymiary nie przytłoczą zanadto pomieszczenia.

Kolorowe, plastikowe krzesła mogą stać przy stole w naturalnym odcieniu drewna, co wprowadzi równowagę. Dodaj akcesoria w stylu retro, np. szklane pękate wazony i ceramiczne wazy, które dodadzą kuchni domowego ciepła. Urok dawnych lat wprowadzi zastosowana na ścianie lamperia, natomiast nowoczesny sznyt – minimalistyczne obrazy w stylu lineart.

Proste krzesła o ergonomicznym kształcie. Modele ze zdjęcia znajdziesz pod tym linkiem: https://www.agatameble.pl/meble/stoly-stoliki-i-krzesla/krzesla.

Ikoniczne gięcie – krzesła do kuchni w stylu secesji i nie tylko

Thonetowskie krzesła gięte, których historia sięga lat 30. XIX w., do dziś zachwycają swoją formą i lekkością. Założymy się, że nie ma na świecie osoby, która nie kojarzy ikonicznego modelu numer 14. Siedziała na nim Marilyn Monroe, Chaplin, Tołstoj czy Lenin, ale i miliony zupełnie anonimowych osób, od gości restauracji, poprzez widzów w teatrach, po kadrę w szkołach. Siedzimy na nich i dziś, dzięki nieprzerwanej produkcji mebli giętych w polskiej fabryce w Radomsku.

Wyjątkowa konstrukcja krzeseł pozwala na kreowanie aranżacji nawiązujących do czasów secesji, ale nie tylko. Fantastycznie sprawdzą się we wnętrzach mid century modern, boho, eklektycznym, art déco, a nawet industrialnym – wszędzie, gdzie prostota i funkcjonalność idą w parze z wyrafinowanym designem.

Dzięki tradycyjnym krzesłom giętym stworzysz zapadające dech w piersi aranżacje – nie tylko w duchu vintage

Artykuł sponsorowany