fot.policja.gov.pl

Rusza policyjna akcja “Bezpieczne ferie” 2019. Podczas zimowego wypoczynku nad bezpieczeństwem osób korzystających z rekreacji na stokach czuwać będą policyjne patrole narciarskie.

Mundurowi rozpoczną służbę na kilkunastu stokach w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, a dziś kończą cykl kilkudniowych szkoleń przygotowujących ich do sezonu w górach. Jeśli wybieracie się w góry na narty lub snowboard, w poniedziałek koniecznie zobaczcie, co przygotowali dla Was mundurowi! Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe śląskiej policji. – zachęca sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Podczas ferii w myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, nad spokojnym wypoczynkiem narciarzy i snowboardzistów czuwać będą policyjne patrole narciarskie. Tworzy je grupa 60 mundurowych z województwa śląskiego: 12 z Oddziału Prewencji Policji z Katowic, 17 z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska – Białej oraz 34 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic.

Spotkać ich można na terenie ośrodków narciarskich w  Beskidzie Śląskim i Żywieckim tj.: Czantoria, Soszów, Nowa Osada, Cieńków, Zagroń, Złoty Groń, Pilsko i Skrzyczne.

Ferie zimowe 2019:

  • 14 stycznia – 27 stycznia kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, 21 stycznia – 3 lutego, podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 28 stycznia – 10 lutego dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 11 lutego – 24 lutego lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie