fot.KMP Mysłowice

Policjanci mysłowickiej komendy odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 9 przy ul. Różyckiego, rozmawiali z przedszkolakami na temat ich bezpieczeństwa na drodze, a także podczas zbliżających się ferii zimowych. Na koniec spotkania policjanci wręczyli dzieciom elementy odblaskowe, które będą mogli przyczepić do plecaka lub kurtki dla poprawy ich widoczności i bezpieczeństwa.

Gośćmi przedszkolaków byli policjantka Wydziału Ruchu Drogowego KMP Mysłowice asp. sztab. Jolanta Łuczak i oficer prasowy mysłowickiej jednostki sierż. Damian Sokołowski. Podczas spotkania okazało się, że dzieci doskonale wiedzą, dlaczego trzeba jeździć w fotelikach, którą stroną drogi poruszać się, gdy nie ma chodnika i jak upewnić się czy można bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Na koniec spotkania stróże prawa wręczyli wszystkim elementy odblaskowe, które będą mogli przyczepić do kurtki lub plecaka dla poprawy ich widoczności i bezpieczeństwa na drodze. W ramach podziękowania za wizytę mundurowi otrzymali piękny malunek przygotowany przez dzieci.

Spotkania z młodymi mieszkańcami Mysłowic to przede wszystkim możliwość przeprowadzenia przez stróżów prawa szeroko rozumianych działań profilaktyczno – edukacyjnych. W ten sposób dzieci nie tylko poznają pracę policjantów. Jest to także doskonała okazja do rozmów z najmłodszymi o ich bezpieczeństwie.